Mail: info@Hamilelikguncesi.com4 Boyutlu Ultrason

4 boyutlu ultrason nedir? Ultrason türlerini anlatan yazımızda 3 çeşit ultrason olduğundan bahsetmiştik: 2 boyutlu- 3 boyutlu ve 4 boyutlu ultrason. 3 boyutlu ultrasonun görüntüsü, eşzamanlı olarak (real time görüntüsü) televizyon görüntüsü gibi elde edilirse buna 4 boyulu ultrason denilir. 4D ultrasonlarda geleneksel iki boyutlu inceleme özelliği ile birlikte renkli doppler ve 3. boyut özelliği de birlikte bulunur. 4 boyutlu ultrason son teknoloji ürünüdür. 4 boyutlu ultrason neye yarar? 4D Ultrason cihazları, 2 boyutlu ve 3 boyutlu ultrasona göre bazı avantajlara sahiptir. 4 boyutlu ultrason yardımı ile diğer ultrasonlara göre çok erken dönemde bebeğin cinsiyeti belirlenebilir.

Ayrıca mongolizm, yarık damak, yarık dudak, eksik parmak, beyin ve omurilik sebepli rahatsızlıkların erken tanısı konulabilir. Bebeğin canlı görüntülenmesi sadece 4 boyutlu ultrasonda mümkündür. Geleneksel ultrasona göre 4 boyutlu ultrasonda bebeğin el ve ayak parmakların daha net bellidir. İkiz ve üçüz çocuklar daha net belli olurlar. 4 boyutlu ultrason ile bebeğin anne karnında renkli fotoğrafını almak mümkün olmuştur. Ayrıca bebeğinizi görüntülerini video olarak cd’ye kaydetmek bile 4 boyutlu ultrason ile mümkündür.

 

4 boyutlu ultrason

 

4 boyutlu ultrasın

4 boyutlu ultrason 32. hafta

 

4b ultrason

4b ultrason

4b ultrason

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.