Mail: info@Hamilelikguncesi.comGebelikte Aşermek

 

GEBELİKTE, anne adayının, tutum ve davranışlarında, alışılmadık, aşırı hatta garip sayılabilecek değişiklikler görülebilir. Annenin bu hareketleri anlayışla, hoşgörüyle karşılanması gerekir. Anne adayının, normal sayılmayacak istekleri ile karşılaşılabilir. “Aşermek” olarak tanımlanan bu istek ve arzular garipsenmemeli, ancak anne adayı ve doğacak çocuğun sağlığı bakımından ne derece zararlı olabileceği hesaplanmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anne adayının, normal sayılamayacak AŞERME istekleri arasında, ihtiyacı olmadığı halde, sigara içmek, yüksek dereceli alkollü içkilere karşı aşın bir ilgi tütün veya toprak çiğnemek, kağıt çiğnemek, çiğ et yemek gibi arzular görülebilir.

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.