Mail: info@hamilelikguncesi.comBiberon ve Emzik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Emzik Seçerken

Emzikler yapılan malzemesine göre silikon ve kauçuk olmak üzere iki çeşittir. Kauçuk emzik genellikle diş çıkarma evresinde önerilmektedir. Sıvıyı emdikleri için çabuk bozulurlar. Kullanım süreleri azdır. Ayda bir değiştirilmelidir. Güneşe maruz kalmamalıdırlar. Çürüme gösterebilirler.

Silikon emzikler silisyum maddesinden üretilirler. Kauçuk emziklere göre daha uzun kullanım süreleri vardır. Bebeğiniz diş çıkardıktan sonra ısırıklara karşı dayanıklı olmayabilirler. Silikon emzikler ortalama 3 ayda bir yenilenmelidirler. Renk değişimi yırtı vb. bozulmalar görüldüğünd kullanılmamalıdır.silikon emzikler ısıya dayanıklı olduklarından kaynatılarak temizlenebilirler. Ayrıca şeffaf olduklarından temiz veya kirli oldukları kolayca anlaşılır. Çok yumuşaktırlar .

Kauçuk e mzikler elastiki olduklarından emme sırasında uzayıp anne gögsü hissi yaşatır. kopma yırtılmaya karşı dayanıklıdırlar. Statik elektrik oluşturmadıklarından toz tutmazlar.

Emzikler şekilleri açısından da ikiye ayrılırlar. yuvarlak ve damaklı emzik. Yuvarlak emzikler bebeğe anne gögsü hissi yaratır. Fakat diş çıkarma döneminde kullanılması tercih edilmez. Damak yapısına diş sırasında sorunlar yaşama riski vardır.

Damaklı emzik uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Damağa tamamaen adapte olur. Herhangi bir sorun yaratmaz.

Bebeğiniz büyüdükçe damak yapısına uygun emzik almalısınız. Emzik alırken üzerlerinde hangi aylarda kullanılacağı belirtilmiştir.

Biberon Seçerken

Biberonlar cam ve plastik olarak iki çeşittir. Plastik biberonlar kendi içlerinde üretilen maddeye göre ikiye ayrılırlar. Polietilen ve polikarbonat. Polikarbonat daha çok tercih edilir.

Cam biberonlar daha sağlıklıdırlar. Fakat kırılma riski göz önünde bulundurulduğu zaman belli bir dönemden sonra zararlı olabilirler. Bu dönemde artık kendi tutarak içebileceğinden iki taraflı tutmalı biberonları tercih etmenizde fayda vardır.

Bebeğiniz büyüdükçe tüketim miktarı artacağından biberonlarıda zamana göre değişir.

Biberon emzikleride iki cinstir. Slikon ve kauçuk. Yukarıda emzik özelliklerinde anlattığımız özellikler ile aynıdırlar. şekillerine göre biberon emzik çeşitleri vardır. Diş ve damak yapısını bozmaması açısından ortadontik emzik uçları tercih edilir. Bebeğiniz büyüdükçe biberon uçlarınızıda bebeğinizin ayına uygun değiştiriniz.

Cam biberonların yılda 1, plastik olanları ise 6 ayda bir değiştirilmesi önerilir.

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.