Mail: info@hamilelikguncesi.comBebeklerde Cilt Bakımı

İlk doğduğunda bebeğinizin cildi tam olarak gelişimi bitirmemiştir. Bebeğiniz 1 yaşına gelene kadar cildi çok hassastır. Bebeğiniz yeni doğduğunda Ph seviyesi cildinin normal işlevini yapması için oldukça fazladır. Normale encak birkaç ay sonra gelir. Bu sebeplerden dolayı bebeğinizin doğru ürünlerle yıkanması ve cildinin nemlendirilmesi gerekir.

Deterjan ve sabunlar cilt yüzeyinin zayıflamasına ve alerjen maddelerin, tahriş olasılığı yüksek maddelerin cilde etki etmesine sebep olur. Bu durum bebeğinizde egzama oluşumuna sebep olabilir. Bebeğinizin cildi tahriş olmaması için giysilerini bebekler için üretilen sabun tozları ile yıkamanız önerilir.

Bebeğinize her banyodan sonra nemlendirici yağ ile masaj yapmalısınız. Çünkü bebeğinizin tam gelişmeyen cildi nemi hızlıca kaybeder.

Bebeğinizin her altını açtığınızda olmasa bile sıklıkla alt değişiminde su ile yıkamanızı öneririz. Islak mendiller fazla kullanıldığında tahriş edici olabilirler.

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.