Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 17. Haftası

 

106-107. Hamilelik Gününüz

 Bebeğinize ultrasonda baktığınızda tam bir insan görünümünü aldığını göreceksiniz. Bebeğinizin bu hafta ayak izleri bile belli olmuştur.

Anne adayının zor ve uykusuz geceleri başlamaktadır. Bu zorlukları en aza indirmek için yatış pozisyonunuzu iyi ayarlamalı, yatmadan önce bir bardak süt içmelisiniz. Mümkün olduğunca sol tarafınıza yatmanızı öneririz.

Sol tarafına doğru dönük yatan anne adayları daha rahat uyurlar. Sırtüstü yattığınızda kan akışını yavaşlatacağınızdan rahatsız olursunuz ve bebeğinize giden kan yavaşlar. Bu dönemde artık yüzüstü yatmanıza imkan yoktur. Yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık koyarak destek vermeniz sizi rahatlatır.

108-109. Hamilelik Gününüz

17.hafta gebelik usg görüntüsü,3 boyutluBebeğiniz erkek ise prostatı tamamen oluşmuştur. Bebeğinizin göbek kordonu daha kalın ve güçlüdür.Kemik oluşumu devam etmektedir.

Bu haftada mide problemleriniz başlayabilir. Midede yanma, hazımsızlık, reflü oluşabilir. Sizi çok etkileyen bir durum söz konusu ise doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

 

110-111. Hamilelik Gününüz

17.hafta gebelik usg görüntüsü,3 boyutluBebeğiniz dışkı üretmeye başlamıştır. İlk dışkısını doğumdan sonra çıkartır. Rengi yeşilimsi siyah olan bu dışkıya mekonyum denir. Doğumdan 48 saat sonra halen dışkısını çıkartmamışsa bağırsaklarıyla ilgili bir sorun olduğu anlaşılır.

 

Eger doktorunuz amniyosentez yaptırmanızı önermişse bu hafta yaptırabilirsiniz. Anne karnından bie iğne yardımıyla bebeğin içinde bulunduğu amniyo sıvısından örnek alınması ile bebeğe ait tedavi edilemeyen genetik hastalıkların tespiti için yapılır. Amniyosentez sonucu kesindir.

112. Hamilelik Gününüz

17.hafta gebelik usg görüntüsü,3 boyutluBebeğinizin gözleri oluşmuş ve bu haftada artık hareketlenmiştir.

Uykusuzluk sorunu çeken anneler için bir önerimizde B vitamini içeren besinler tüketmeleridir. Yatmmadan önce ılık bir süt iyi gelebilir.

Bebek ile plasenta aynı boyuta ulaşmıştır. Bebeğiniz bu hafta 150 gr ve 19 cm boyundadır.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.