Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 19. Haftası

 

120-121. Hamilelik Gününüz

Bebeğinizin cildini beyaz yağsı bir tabaka ile kaplanır. Bebeğiniz erken doğmazsa doğuma kadar bu yağsı tabaka geçecektir. Bebeğinizin saçları çıkıp vücudu tüylenmeye başlar. Bebeğinizin saçlı doğup doğmaması bireysel bir özelliktir.

Bol sıvı almanız ve sağlıklı beslenmeniz de cilt kuruluğunu önlemede yardımcı olur. Bu dönemde ciltte lekeler ve vücutta çatlaklar görülebilir.

Hararet basmalarınız geçmediği için soğuk havalarda bile kolayca terleyebilirsiniz. Sıklıkla duş alıp pamuklu giysiler giymenizde yarar var.

122-123. Hamilelik Gününüz

19.hafta gebelik usg görüntüsü,3 boyutlu

Hamileliğinizin 19. Haftasında bebeğinizin böbrekleri çok iyi çalışır. Ultrasonda böbreklerini görebilirsiniz.

Karnınız giderek büyüdüğü için nefes almakta zorlanacağınız anlar olabilir. Bebeğinize gerekli kanı pompalamak için dolaşım sisteminiz olduğundan daha hızlı çalışıyor.enerjinizin daha yüksek olması için bol meyve, tahıl, yeşil yapraklı bitkiler ve demir oranı yüksek besinler tüketmeniz daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

Hamileliğin 19. Haftasında midenizdeki kaslara etki eden hormonlarınız yüzünden mide yanması ve ekşimesi yaşamanız normaldir. Yağlı, baharatlı, ağır, sindirimi zor yiyecekleri fazla tüketmemeniz mide problemlerinizi gidermenize yardımcı olacaktır. Doktorunuza danışmadan mide ilaçları içmemelisiniz. Uyurken iki yastık kullanıp yağsız ılık süt midenize iyi gelecektir.

124-125. Hamilelik Gününüz

hamilelik 19. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBebeğinizin cildi hala çok ince ve narindir, yağ tabakası hala oluşmadığı için damarları görülür. Yağ tabakası oluşmadan kahverengimsi bir tabaka oluşacaktır. Bu tabaka doğum sonunda hayati organları birçok tehlikeden korur.

Göbekle kalça kemiği arasında olan rahminiz hamileliğinizin 19. haftasıyla göbek hizasına çıkmıştır. Artık ince belli bir bayan değilsiniz fakat doğum sonunda sporla ince belli halinize geri döneceksiniz.

 

126. Hamilelik Gününüz

hamilelik 19. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüVaktinin büyük bir çoğunluğunu yatarak geçirir. Doğum esnasında harcayacağı enerjiyi depolaması için uykuya ihtiyacı vardır. Uyanık olduğu zamanlarda tekmeler atmaya devam eder. Bebeğinizin bu hareketlerini uzanarak daha iyi hissedebilirsiniz.

Kadınların idrar yolları daha kısa olduğu için mikrop kapma ihtimali daha yüksektir. Hamile bir bayan olarak enfeksiyon kapmaya çok müsaitsiniz, bu yüzden hamileliğiniz boyunca idrar yolları enfeksiyonlarına yakalanmamak için dikkatli olmalısınız. Tuvalet temizliğine çok özen göstermelisiniz. Tuvaletten çıkmak için acele etmeyin idrar torbanızı tam boşaltın, temizliğinizi tam yapın ve önden arkaya doğru silin.

Bebeğiniz bu hafta 22 cm ve 270 gr ağırlığındadır.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.