Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 24. Haftası

 

155-156. Hamilelik Gününüz

Bebeğinizin bu haftada akciğer içinde bulunan damarları oluşmaya başlar. Bebeğiniz artık algılamaya seslere tepki vermeye başlar. Bol bol hareket eder sıklıkla tekme atar.

Bu hafta anne adayından şeker tarama testi istenir. Gebelike şeker önemlidir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için Gebelikte Yapılması Gereken Testler konu başlığına tıklayarak bakabilirsiniz.

157-158. Hamilelik Gününüz

hamilelik 24. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBu hafta viabilite sınırı olarak kabul edilir yani annesinin vücudu dışında yaşamını devam ettirebilme anlamında kullanılmaktadır. Ancak bebeğin viabilitesi pratikte her zaman gerçek olmaz.

Bebeğinizin zekası ve akciğer harici organları işlevlerini yerine getirmeye başlamıştır fakat akciğerler tamamen gelişmediğinden bu haftada bebek doğsa bile kendi başına hayatta kalamaz. Bu hafta doğan bir bebek kuvezde yoğun bakım ortamında yaşatılabilir.

Bebeğinizin kemik ve kas dokusu hızla gelişmeye devam eder. Bebeğiniz elleriyle öğrenmeye başlar. Parmağını emebilir, ayağını elleyebilir.

159-160. Hamilelik Gününüz

hamilelik 24. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBu haftalarda erken doğumun belirtilerine karşı dikkatli olmayı öğrenmelisiniz. Bunu başarabilmek için de erken doğum hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Doktorunuz bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bu hafta diş etlerinizde bir hassasiyet oluşabilir ve kanamalar görülebilir. Dişlerinizi fırçalarken fazla baskı uygulamamaya dikkat ediniz. Diş etlerinizde çekilmelerde görülebilir. Gebeliğiniz boyunca sizi çok rahatsız eden diş hastalıklarında diş doktoruna görünebilirsiniz. Diş doktoruna gittiğinizde muhakkak gebelik haftanızı bildiriniz. Gebelikte Diş Hastalıkları bölümüne tıklayarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

161. Hamilelik Gününüz

hamilelik 24. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBebeğinizin öksürdüğünü sıklıkla hıçkırdığını duyabilirsiniz. Telaşlanmayın gayet normaldir.

Tansiyon takibi ve idrarda albumin bakılarak gebelik zehirlenmesi açısından araştırma gerekebilir. Genellikle kokusuz sarı-beyaz renkli normal vajinal akıntı artmıştır.

Bu hafta bebeğinizin boyu 31 cm, ağırlığı ise 600 gramdır.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.