Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 25. Haftası

 

162-163. Hamilelik Gününüz

Bebeğinizin tat duyusunun büyük ölçüde gelişmiştir. Bebeğinizin cilt altı yağ dokuları olgunlaşıyor.

Bu haftalarda yorgunluk hissedebilirsiniz. Bu gebeliğin normal yakınmalarından birisidir. Aynı zamanda gözlerinizin ışığa karşı oldukça duyarlı olduğunu fark edebilirsiniz.

163-164. Hamilelik Gününüz

Bebeğin cildi artık şeffaf görünümünü kaybetmektedir. Vücuduna bol gelircesine cilt kıvrımlarla kaplıdır. Kalp atımları stetoskop ile veya bebeğin pozisyonu da uygunsa karna kulağını dayayan biri tarafından duyulabilir.

hamilelik 25. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsü

Karın içinde rahimin hızlı büyümesinden dolayı mide yanması ve hazımsızlık gibi şikâyetler artabilir. Az ve sık yemeye, dinlenirken ayaklarınızı yukarıda tutmaya dikkat ediniz. Gebelikte Sağlıklı Beslenme başlığında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

165-166. Hamilelik Gününüz

hamilelik 25. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBu hafta karnınız bir futbol topu büyüklüğüne ulaşmıştır. Bu durum size sırt ve bel ağrısı oluşmasına sebep olur. Gebelikte Bel Ağrıları başlığı altında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Uzun süre oturacaksanız muhakkak belinize bir yasık ile destek verin. Ayakta çok fazla durmamaya özen gösterin.

25. haftaya ulaşıldığında 50 gr şeker yükleme testi yaptırmanız gerekmektedir.

Bu test ile daha önce şeker hastalığı olmayan gebelerde bile sadece gebelikte ortaya çıkan, anne ve bebeği olumsuz etkileyen şeker hastalığı açığa çıkarılmaya çalışılır. Gebelikte Şeker konusu başlığı altından inceleyebilirsiniz.

 

167. Hamilelik Gününüz

hamilelik 25. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBebeğiniznin attığı tekmeleri yaptığı hareketleri artık çok rahat hissedersiniz. Bebeğiniz büyüdükçe alanı daralmakta ve hareketleri fazlalaşıp yerinin kısıtlı olmasından dolayı siz daha kuvvetli hissetmektesiniz.

Geceleri yatarken özellikle yan tarafa doğru yatınız. Sol tarafınıza doğru yatmak en rahat yatış pozisyonudur. BU dönemden sonra uyuma konusunda biraz zorluk çekmeye başlayabilirsiniz.

Bu hafta bebeğinizin boyu, 33 cm, ağırlığı ise 650-700 gramdır aralığındadır.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.