Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 27. Haftası

 

175-176. Hamilelik Gününüz

Bebeğiniz artık oldukçe hızlı gelişip büyümeye devam ediyor. Bu hafta ile artık son tremestera giriyorsunuz. Bebeğinize kavuşacağınız yolun üçte ikisi bitti.

27 haftalık bebek, 27 haftalık gebelik, 27 haftalık gebelikte beslenme, 27. hafta gebelik, anne karnında bebek gelişimi, Anne Karnında Hafta Hafta Bebek Gelişimi, gebelik 27. hafta, gebelikte 27 hafta, gebelikte 27 hafta beslenme, Hafta Hafta Bebek Gelişimi, hafta hafta gebelik, hafta hafta hamilelik, hamilelik 27. hafta, hamilelikte 27 hafta, yirmi yedi haftalık bebek, yirmi yedi haftalık gebelik, YİRMİYEDİ HAFTALIK GEBELİK,hafta hafta gebelik,gebelikte 27.hafta videosu

Bu haftadan sonra artık sorunlarınız artabilir. Uykusuzluk, yorgunluk, hareket kısıtlanmaları vb. İnanın ki bebeğinizi kucağınıza aldığınız an geride bıraktığınız 9 aylık zor günleriniz aklınıza bile gelmeyecektir.

177-178. Hamilelik Gününüz

hamilelik 27. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBebeğiniz artık göz hareketlerini sıklıkla yapar. Yeri daralmaya başladığından hareket etmek ve kendine yer açmak için bol bol sert tekmeler atabilir.

Elinizle bebeğinizin hareketlerini attığı tekmelri hissedebilirsiniz. Hatta bu tekmeler artık dışardan gözle görülebilir. Bir parça çikolata veya tatlı birşeyler yiyin ve kıyafetinizi sıyırıp sırt üstü uzanın ve bekleyin. Kısa bir zaman içinde karnınızdaki hareketliliği siz ve eşiniz kolaylıkla farkedeceksiniz.

Bu hafta anne adayının uyku sorunlarında artış gözlenir. Uyumak için uygun bir yatış şekli seçip rahat edene kadar uyuyamaz. Size önerimiz genellikle sol tarafınıza doğru yan yatış şeklidir.

179-180. Hamilelik Gününüz

hamilelik 27. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüBir başka sıkıntı yine özellikle gece görülen nefes darlığıdır. Bu da yine yatış şekli ve beslenmeye bağlıdır. Sırt üstü yattığınızda nefes alamakta zorlandığınızı hissedersiniz. Çünkü artık karnınız ve bebeğiniz büyüdü ve yukarı doğru baskı yapmaya başladı. Eğer yatmadan önce yemek yediyseniz bu durum sizi daha da fazla rahatsız edecektir. Nefes darlığının yanında mide de reflü yanma vs. rahatsızlıklarda görülür. En ideali yatmadan önce yemek yememek ve yatmaya hazırlanmadan önce en fazla 30 dk. yürüyüş yapmaktır. Yürüyüş için illa dış ortam gerekmez, evinizin içinde de yürüyüş egzersizini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu dönemde sıklıkla tansiyonunuzu ölçmenizde fayda vardır. Artan kan basıncınız size tansiyon sorunları yaşatabilir.

Rahiminiz büyüdükçe göbek deliğinizin dışarı doğru çıktığını görürsünüz. Karnınızda ani kasılmalar ve sertleşmeler olabilir. Bu normalde de görülen bir olaydır, ancak uzun süre ve düzenli kasılmalar hissederseniz doktora gitmeniz gerekir. Çünkü erken doğum eylemi olabilir.

181. Hamilelik Gününüz

hamilelik 27. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsü27. haftada bebeğinizin çene kasları gelişir. Parmak emebilir. Bebeğiniz olası erken doğumda yaşama şansı yüksektir. Akciğerleri daha tam gelişimini tamamlamadığından kendi başına hayatta kalma şansı yoktur. Bebeğiniz erken doğum olasılığında yoğun bakım ünitesinde küvez ortamında solumun desteğiyle hayatta kalabilir.

Bebeğiniz artık tepkilidir. Ani ve yükses ses, ışığa tepki verir. Bu tepkisini tekme olarak belli eder. Bebeğiniz bu dönemde artık ağlayabilir. Göz yaşı henüz oluşmamıştır.

Bebeğinizin bu hafta kilosu 950-1000 gr arasındadır. Boyu ise baş popo mesafesi 25-26 cm tam uzunluğu ise 35-36 cm kadardır. Bu veriler ortalama olarak verilmiş ve her bebekte değişim gösterdiğini unutmayınız.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.