Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 35. Haftası

 

230-231. Hamilelik Gününüz

Hamileliğinizin 35. haftasına kadar geldiniz. Artık doğum her hafta için olabilecek durumdadır. Bebeğiniz önümüzdeki haftadan sonra doğduğunda büyük bir ihtimalle normal şartlarda küveze alınmadan yaşama şansı vardır. Yine d bu her bebek için geçerli değildir. Bazı doğumlarda 40 haftalık doğduğunda bile solunum desteğine ihtiyaç duyulan doğumlar vardır.

Anne adaylarında uyuma güçlükleri, kilo artışı ve buna bağlı olarak hareket yeteneğinde azalma sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bu dönemde cinsel isteksizlik yaşayabilirsiniz.

232-233. Hamilelik Gününüz

35.hafta gebelik,video,3boyutlu usg,4 boyutlu usgDoğum zamanı yaklaştıkça bazı anne adayları endişelenmeye ve aklına birçok soru getirmeye başlar. Bu soruların cevabını alamadığı için huzursuzluk duyar. “Akla gelen ilk sorular “doğumum nasıl olacak, ağrılara dayanabilir miyim? Hastaneye nasıl yetişeceğiz, acaba doğumun başladığını anlayabilir miyim? Ya bebeğime bir şey olursa” gibi soruları yaşamadan cevaplayamadığı için huzursuz olabilir. Ancak rahatlamanız için bu soruları doktorunuz cevaplayacaktır. Bu dönemlerde yapılan çalışmalar doğum eylemi süresinin ve doğumda duyulan ağrıların şiddetinin annenin ruh haliyle gerginliğiyle orantılı olarak arttığını göstermiştir. Bu dönemlerde strese giren annelerin rahim kaslarının gerilmesi ile ağrılar artmıştır. Hamile kadınlarda stres ve gergin olunması kanda katekolamin denilen maddenin üretimine yol açar. Bu maddenin oluşması oksitosin maddesinin oluşmasını sağlar ve bu işlemler sonucunda rahmin daha şiddetli kasılması oluşur.

234-235. Hamilelik Gününüz

35.hafta gebelik,video,3boyutlu usg,4 boyutlu usgOrtalama büyüklükte bir bebek şimdi bir buçuk kilo civarındadır. Yağ dokuları, kolları ve bacaklarını bu hafta dolgunlaştırır. Bebeğiniz rahim içinde hareket etmek için artık büyümüştür ve hareket alanı daralmıştır. Bebeğiniz gelecek haftanın sonunda, yani 36+0'da doğsa bile sorunsuz bir şekilde yaşamını sürdürme ihtimali son derece yüksektir.

Bu dönemde bebeğin uyku ve uyanıklık evreleri düzene girer, bunu siz fark edebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde bebeklerin işitme duyuları çok güçlenmiştir. Artık bütün konuşmaları duyacak seviyeye gelmiştir.

Bebeğinizin hareketlerine dikkat edin. Çeşitli nedenlerle (sizin uzun süredir aç olmanız, yorgun olmanız, uykusuz olmanız gibi) bebeğiniz belli zamanlarda nispeten daha az oynayabilir. Hareket azalmasının tanımını her anne adayı kendisi yapmalıdır. Düzenli olarak hareket etmekteyken, hareket etme alışkanlıkları aniden değişen bir bebekte mutlaka problem olması gerekmez, ancak ileri inceleme amacıyla NST (nonstres test) yapılması gerekebilir.

236. Hamilelik Gününüz

35.hafta gebelik,video,3boyutlu usg,4 boyutlu usgBebeğinizin yağ depolaması devam ediyor. Bu haftada kol ve bacaklarda yağ tutulumu başlıyor. Tüm organ sistemleri gelişim ve olgunlaşmasını tamamladı. Artık içinde yüzdüğü suya oranla rahim içinde daha fazla yer kaplamaya başladığından hareketleri de çok kolay olmayacaktır.

Bebeğiniz ortalama 2450-2550 gr ağırlığında ve 46 cm uzunluğundadır.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.