Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 40. Haftası

 

265-266......271. Hamilelik Gününüz

Bu hafta önceki haftalarda doğum gerçekleşmediyse artık sizin için son haftadır. Her saniye doğum sancılarınızın başlama olasılığı vardır. Bebek tam anlamıyla doğuma hazırdır. Doğumların çoğu beklenen tarihte olmaz.

Genellikle beklenene tarihten bir hafta önce ya da sonra doğum gerçekleşir. Eğer doğum tarihiniz gecikirse paniklemeye gerek yoktur. Normal doğum olacaksa doğum tarihi 10 gün daha uzar. Bu süre içinde doğum gerçekleşmezse anneye suni sancı uygulanır. Suni sancı da başarısız olursa bebek sezaryen ile doğurtulur

Doğum başlangıcı her anne adayında farklılık gösterir. Doğumun en belirgin özelliği düzenli ve ritmik kasılmalardır. Bununla beraber kanama olması ve suyunuzun gelmesi gerçek doğum belirtileridir. Bu belirtilerin meydana gelmesi durumunda hemen vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Doğum anı yaklaştıkça rahim ağzı yavaş yavaş açılmaya başlar. Bu açıklık yaklaşık 10 cm’e ulaştığında doğumun ilk evresi tamamlanmıştır. Bundan sonra ikinci evre ile bebek anne karnında geçirdiği yaklaşık 41 haftalık süreyi tamamlayarak dünyaya gelir.

Sizden geçen antikorlar bebeğinizin doğum sonrası en az 6 ay süreyle enfeksiyonlara karşı mücadelesinde yardımcı olacaktır.

Doğum şekiller ve nasıl gerçekleştiği ile doğumda bebeğin duruş şekilleri ile ilgili detaylı bigi ve videolu anlatım için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

Normal Doğum Videosu

Sezeryan Doğum

Sezeryan Doğum Videosu

Suda Doğum Videosu

Doğumda Bebeğin Duruş Pozisyonları Videolu

Doğumda Yanımda Neler Götürmeliyim

Doğum Sonrası Annenin Bakımı

Aylara Göre Bebek Gelişimi >>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.