Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 7. Haftası

 

43-44. Hamilelik Gününüz

Bu haftanın sonunda bebek 11-13 mm Ağırlık: 1 gr kadardır.Kalp , akciğer , gözler ,burun delikleri , barsaklar ve appendiks gelişmiştir. Kapanan beyin omurilik kanalı içerisinde beyin ve omurilik gelişmektedir.

Bebeğinizin yüzü daha şekilli. Ağzı, burun delikleri ve kulakları belirginleşmeye başladı. 7 haftalık hamileyken bebeğinizin göz mercekleri oluşmaya başlar ve irisleri belirginleşir. Kolları, omuzları, eller, bacakları ve ayakları oluşmaya başlar. parmaklarının oluşmaya başlamasına ise sadece bir hafta kaldı.Beyni ise bu dönem içinde daha da kompleksleşir. Kafatası halen yarı saydamdır ve yuvarlaklaşmaya devam eder.

45-46. Hamilelik Gününüz

7. haftada embriyonun kafası vücuduna göre oldukça büyük bir şekil almaya başlayacaktır. Bu dönemde kollar, bacaklar, kaburga kemikleri, kulaklar ve omurga giderek sertleşir. Çene şekillenmeye başlar, hatta yutkunabilir. Kendi idrar kesesinden idrarını yapabilir. Cinsel organı oluşmaya başlar.

Bulantılardan en az etkilenmek için: Sabah yataktan kalkmadan önce kraker ya da bisküvi gibi gıda maddelerinden birkaç adet atıştırın ve bunları yedikten sonra yataktan kalkın. Günlük öğününüzü üç öğünde değil, beş ya da altıya bölerek alın. Sıvıları yemekler arasında alın. Yemekler esnasında fazla sıvı alarak midenizi doldurmayın. Midenize ve bağırsaklarınıza dokunan yiyeceklerden uzak durun.

47-48. Hamilelik Gününüz

hamilelik 7. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüHormon üretiminiz artmaya devam ediyor. Halen göğüs hassasiyeti, bulantı ve yorgunluk gibi şikayetleriniz olabilir.Yedinci haftanın başlaması ile bir mukus tabakası servikal kanalı tıkar. Bu sayede mikroplar rahminize giremez. Bu tabaka hamileliğin son zamanlarına kadar kalacaktır.Sabah yorgunluğu ve aşerme gibi erken gebelik bulguları belirginleşmiştir.Memelerde dolgunluk ve gerginlik olur.

49. Hamilelik Gününüz

Bu dönemde varis sorunları oluşabilir. Destekleyici çoraplar kullanabilirsiniz. Otururken bacak bacak üstüne atmayın. Uzun süre ayakta kalmamaya özen gösterin. Varisler bedeninizin bebğinizi desteklemesi için ürettiği fazladan kan hacmi ve kilo artışına sebep oluşur.

Bu hafta ilk kez kıkırdak kemikleşmeye başlar.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.