1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Gebeliğin 7. Haftası

 

Reklamlar

43-44. Hamilelik Gününüz

Bu haftanın sonunda bebek 11-13 mm Ağırlık: 1 gr kadardır.Kalp , akciğer , gözler ,burun delikleri , barsaklar ve appendiks gelişmiştir. Kapanan beyin omurilik kanalı içerisinde beyin ve omurilik gelişmektedir.

Bebeğinizin yüzü daha şekilli. Ağzı, burun delikleri ve kulakları belirginleşmeye başladı. 7 haftalık hamileyken bebeğinizin göz mercekleri oluşmaya başlar ve irisleri belirginleşir. Kolları, omuzları, eller, bacakları ve ayakları oluşmaya başlar. parmaklarının oluşmaya başlamasına ise sadece bir hafta kaldı.Beyni ise bu dönem içinde daha da kompleksleşir. Kafatası halen yarı saydamdır ve yuvarlaklaşmaya devam eder.

7 haftalık bebeğin cinsiyeti, 7 haftalık bebeğin ultrason görüntüsü, 7 haftalik bebek, 7 haftalık bebek görüntüsü, 7 haftalık embriyo, 7 haftalık gebelik, 7 haftalık gebelik ultrason görüntüsü, 7. hafta gebelik, anne karnında bebek gelişimi, Anne Karnında Hafta Hafta Bebek Gelişimi, gebelik 7. hafta, gebelikte 7 hafta, Hafta Hafta Bebek Gelişimi, hafta hafta gebelik, hafta hafta hamilelik, hamilelik 7. hafta, hamilelikte 7 hafta, hamilelikte 7 hafta görüntüsü, yedi haftalık bebek, yedi haftalık bebek görüntüsü,hafta hafta gebelik,gebelikte 7.hafta video

45-46. Hamilelik Gününüz

hamilelik 7. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsü7. haftada embriyonun kafası vücuduna göre oldukça büyük bir şekil almaya başlayacaktır. Bu dönemde kollar, bacaklar, kaburga kemikleri, kulaklar ve omurga giderek sertleşir. Çene şekillenmeye başlar, hatta yutkunabilir. Kendi idrar kesesinden idrarını yapabilir. Cinsel organı oluşmaya başlar.

Bulantılardan en az etkilenmek için: Sabah yataktan kalkmadan önce kraker ya da bisküvi gibi gıda maddelerinden birkaç adet atıştırın ve bunları yedikten sonra yataktan kalkın. Günlük öğününüzü üç öğünde değil, beş ya da altıya bölerek alın. Sıvıları yemekler arasında alın. Yemekler esnasında fazla sıvı alarak midenizi doldurmayın. Midenize ve bağırsaklarınıza dokunan yiyeceklerden uzak durun.

47-48. Hamilelik Gününüz

hamilelik 7. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsüHormon üretiminiz artmaya devam ediyor. Halen göğüs hassasiyeti, bulantı ve yorgunluk gibi şikayetleriniz olabilir.Yedinci haftanın başlaması ile bir mukus tabakası servikal kanalı tıkar. Bu sayede mikroplar rahminize giremez. Bu tabaka hamileliğin son zamanlarına kadar kalacaktır.Sabah yorgunluğu ve aşerme gibi erken gebelik bulguları belirginleşmiştir.Memelerde dolgunluk ve gerginlik olur.

49. Hamilelik Gününüz

Bu dönemde varis sorunları oluşabilir. Destekleyici çoraplar kullanabilirsiniz. Otururken bacak bacak üstüne atmayın. Uzun süre ayakta kalmamaya özen gösterin. Varisler bedeninizin bebğinizi desteklemesi için ürettiği fazladan kan hacmi ve kilo artışına sebep oluşur.

Bu hafta ilk kez kıkırdak kemikleşmeye başlar.

Sonraki Hafta>>

Reklamlar