Mail: info@hamilelikguncesi.comGebeliğin 8. Haftası

 

50-51. Hamilelik Gününüz

hamilelik 8. hafta 3 ve 4 boyutlu ultrason görüntüsü

Sekizinci haftada bebeğin kol ve parmakları, dirsekleri şekillenmiştir. Bacak tomurcukları büyümeye başlar, ayak çentikleri oluşmaya başlar. Parmak araları hala birbirine yapışıktır.

Yüz, göz, burun ve kulaklar şekillenmeye devam eder. Damakların altında ileride dişleri oluşturacak olan tomurcuklar bu kadar erkenden oluşmaya başlar.

İleride testis veya overleri (yumurtalık) oluşturacak olan iç genital yapılar gelişmeye başlar. Bebeğin sırt kasları omurga etrafında belirginleşmeye başlar. Kemikler sertleşmeye başlar.

 

52-53. Hamilelik Gününüz

Anne ve bebeği birbirine bağlayan göbek kordunu ve içerisindeki damarlar işleve başlar.

Bulantı kusma iştahsızlık ve mide ekşimesi en sık görülen 8. Hafta problemlerindendir bunlar ileriki birkaç hafta daha devam edebilir. Belki bunların giderilmesine yardımcı olmaz ama bunun tüm hamile kadınlarda yaşandığını bilmek gerekir böylece psikolojik açıdan rahatlayabilirsiniz.

8 Haftada annede yaşanan sorunlardan biri de kabızlıktır. Kabızlığın görülmesinin en büyük sebebi kalın bağırsak tembelliğidir bol sıvı tüketimi be lifli yiyecekler kabızlık ve basur için faydalı olabilir.

54-55. Hamilelik Gününüz

Vücudunuzda bu haftalarda salgılanan bazı hormonlar yüzünüzde sivilcelerin çıkmansa sebep olabilir rahat olun bu geçici bir durumdur ilaç kullanmanızı veya doktora gitmenizi gerektirmez Hamileliğin 8. Haftasında kilo alımı başlayabilir Yine bazı hormon yükselmeleri aşırı bunalmaya sıcak basmasına sebep olabilir

Gebeliğin 8. Haftasında bebeğinizin kemikleri şekillenmeye başlar ve bebeğinizin yüzü baskın gelen kalıtsal özelliklere göre şekillenmeye başlar. Bu hafta en belirginleşen yüz şekilleri burun ve dudak yapısıdır.

56. Hamilelik Gününüz

Bebeğinizin beyin hücreleri büyük bir hızla oluşmaya devam eder. Bu arada bebeklerde cinsellik hormonları üretilmeye başlar tabi bu fiziksel olarak fark edilemez.

Bebeğinizde kol ve bacaklar şekillenmeye başlar bebeğin ağzı ve dili de şekillenmeye başlar Bebeğinizin hamileliğiniz boyunca içinde yüzeceği amniyon sıvısını oluşturacak olan bebeğinizin idrarı da üretilmeye başlar.

Sonraki Hafta>>

Haftalara Göre Hamilelik

1.Hafta 2.Hafta 3. Hafta 4.Hafta
5. Hafta 6.Hafta 7.Hafta 8.Hafta
9.Hafta 10.Hafta 11.Hafta 12.Hafta
13.Hafta 14. Hafta 15.Hafta 16.Hafta
17.Hafta 18. Hafta 19.Hafta 20.Hafta
21.Hafta 22.Hafta 23. Hafta 24.Hafta
25.Hafta 26. Hafta 27.Hafta 28.Hafta
29.Hafta 30.Hafta 31. Hafta 32.Hafta
33.Hafta 34. Hafta 35.Hafta 36.Hafta
37.Hafta 38.Hafta 39. Hafta 40.Hafta

Write A Comment

 

Şifalı Bitkiler

Binlerce yıldır tıpta kullanılan bitkiler dünyanın sonuna kadarda kullanılmaya devam edilecektir.Soğuk algınlığından cinsel sorunlara kardar her hastalıkta kullanılan bitkiler,tıbbın en büyük yardımcısı konumundadırlar.

Yazının Devamı »

Gebelik Hastalıkları

Gebelikte karşılaşılacak bazı rahatsızlıklar;

 

Yazının Devamı »NewsLetter Sign Up !

Please enter your Email and Name to join.

Digital Newsletter

To unsubsribe please click here ».


YASAL UYARI:Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgi verme amaçlidir,doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler sahsi tani ve tedavi yöntemi olarak degerlendirilmemelidir.Bu sitedeki bilgileri kullanilarak kendi kendine yapilan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kisilerce yapilan uygulamalardan siteyi hazirlayan kisi sorumlu degildir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarilari kabul etmis sayilirlar.