Ne Kadar Sürede Hamile Kalınır

Reklamlar

Hamile kalmak istiyorsunuz. Peki ne yapmalısınız. Bunun için çok seks yapmalımıyım sorusuna cevabımız hayır. Çok seks yapmak sperm kalitesini düşürür. Hamile kalmak için önce bir uzmana başvurun. O size en ideal hamile kalma gününüzü söyleyecektir. Doktorunuzun size önerdiği günün önceki günü ve ertesi günü ve özellikle o gün ilişkiye girin. Peki doktorunuz size bu günü nasıl hesaplayıp söylüyor. Bunu sizde kendiniz hesaplayabilirsiniz. İşte hesaplama yöntemi;

ucuz bebek ürünleri

Hamile kalabileceğiniz zaman 4 gün kadar kısa bir zaman dilimidir. Bu kısa zaman dilimi döllenmeye hazır olgun bir yumurtanın yumurtalığınızdan atılarak tüplerden rahme geçişine kadar olan zaman dilimini kapsar. Eğer bu 4günlük kısa dönemde yumurta döllenmezse adet kanamanız başlar. Bu sebepten dolayı hamilelik şansınızı arttırmak için tam bu kısa yumurtlama döneminde ilişkiye girmeniz gerekir. Bunun için ilk olarak adet günlerinizin tarihini kaydederek kendi adet takviminizi oluşturabilirsiniz. Normalde kadınların adet dönemleri 24-36 gün arasında değişmektedir. Bir sonraki adet döneminin tahmini başlangıcından 14 gün evveline gidildiğinde iki gün öncesini ve iki gün sonrasını alarak bu dört günlük zaman dilimini bulursunuz. Bu dört gün içinde bulunduğunuz adet döneminin ortalarına denk gelir.

Doğum kontrol yöntemi kullanmayan ve haftada 2-3 kez düzenli ilişkiye giren çiftlerin ilk yıl içinde hamilelik başarı oranları %80’dir%10-15’i ise ikinci yılda başarıya ulaşırlar. Ancak ilk bir yıl içinde hamile kalamayanların kısırlık açısından tetkik edilmesi doğru olur.

Reklamlar

Gebelikle İlgili Ek Bilgiler

Gebelikte Şeker
Gebelik Muhayeneleri
Gebelikte Ciltte Meydana Gelen Değişiklikler
Gebelikte Kanama
Gebelik Döneminde Kalsiyum Tüketimi
Gebelik Döneminde Omega ııı
Çin Takvimi İle Gebelik Hesaplama
Ne Kadar Sürede Hamile Kalınır
Çocuk Yapmak için Çok Seks Yapmak Gereklimi?