Sezeryan Dogum

Reklamlar

Sezeryan Doğum Videosu

Sezeryan normal doğumun olmasını gerektiren şartların karşılanmadığı, ani bir bebek veya anne adayındaki rahatsızlık durumunda bebeğin acil alınmasının gerekmesi harici yapılması önerilmeyen bir cerrahi müdahele diyebiliriz.

Sezeryan başlamadan önce anneye anestezi uygulanır. Sırasıyla 7 kat açılarak bebeğe ulaşılır. Bunlar ilk cilt olup, sonrası cilt altı, kas kılıfı, karın ön duvar kası, dış karın zarı, iç karın zarı ve en son olarakta rahmioluşturan kas kesilir. Ve artık amniyotik sıvıya ulaşılmıştır. Amniyo kesesi uygun şekilde patlatılarak bebek çıkartılır. Daha sonra plasenta el il çıkarıldıktan sonra kesilen tabakalar tekrar dikilerek kapatılır. bu işlem yapılmadan önce rahim içi temizlenir.

anne çocuk

Artık doğum bitmiştir. Odanıza geçtiğinizde bebeğiniz kontrolleri yapılmış temizlenmiş ve yapılması gerekli testler için kan alınmış olarak emzirmeniz için yanınıza getirilir.

Sezeryan doğumlarda özellikle ilk emzirme sıkıntılı geçebilir. Sonuçta siz bir ameliyat oldunuz ve dikişleriniz olduğundan ağrı yapması normaldir.Size belli aralıklarla ağrı kesici iğne uygulanır.

Reklamlar